Terug naar hoofdinhoud

Vervolg Aziatische hoornaar in Fijnaart



Vervolg Aziatische hoornaar in Fijnaart

In gesprekken met mensen valt ons op dat men wel Aziatische hoornaars heeft gezien, maar deze nog niet gemeld heeft. Dat is erg jammer. Graag willen we het succes van de selectieve vallen in het voorjaar voortzetten.

De focus ligt op dit moment op het opsporen en verwijderen van de nesten. Elk nest dat niet gevonden wordt, geeft volgend jaar een tiental extra koninginnen. Laat het me weten, dan proberen we het nest op te sporen via de lokpot methode (wiekpot) of door hoornaars te zenderen. Op een aantal plaatsen waar we meldingen kregen van Aziatische hoornaars, hebben we wiekpotten opgehangen aan een lantaarnpaal. Een wiekpot is een glazen pot met lokvloeistof. In het deksel zit een lontje waardoor de hoornaar de vloeistof kan opzuigen. Wij kunnen haar dan vangen, met een speciale stift van een kleurtje voorzien en weer vrijlaten. Door de vliegrichting en de vliegtijd op te nemen, kunnen we het nest lokaliseren en door getrainde vrijwilligers laten verwijderen.

Heb je een hoornaar gespot op een struik in je tuin of in een plantsoen, of heb je een vermoeden waar zich een nest bevindt, neem dan contact op met Marjon van Kuijk, 06-26 848 096. Zo kunnen we samen de overlast van de Aziatische hoornaar beperken, elk beetje helpt!

Advertenties